ספר מותג: מה שאתם צריכים לדעת

דף הבית » בלוג » מיתוג עסקי » ספר מותג: מה שאתם צריכים לדעת
תוכן העניינים

  מיתוג הוא צלע חשוב של כל עסק, בכך שהוא עוזר לכונן זהות יחודית, לבנות אמון ואמינות, ולבדל את העסק שלכם משאר השחקנים בשוק. אחד מהכלים החשובים ביותר כדי לשמור על עקביות של מאמצי המיתוג העסקי שלכם זה שורה של הנחיות מותג הנמצאים המוגדרים תחת ספר המותג. (באנגלית מושג זה נקרא "Branding guidelines" או "Brand style guide").

  מהו ספר מותג?

  ספר מותג הוא למעשה דומה יותר לחוברת בה יש שורה של חוקים והנחיות אשר מגדירים איך המותג שלכם צריך להיות מוצג חזותי ובשפה. ההנחיות האלה בדרך כלל כוללים אלמנטים כמו פלטת צבעים, טִיפּוֹגְרַפְיָה (כתב), דימויים חזותיים (דמויות, תמונות, ציורים וכד') וסגנון הדיבור (נימת הקול של המותג). המטרה של הנחיות המותג הם להבטיח שכל מאמצי המיתוג שלכם הם עקביים ומלוכדים, מה שעוזר לבנות ולשמר את זהות המותג חזק.

  מה כולל ספר מותג?

  פלטת צבעים

  אחד האלמנטים החשובים ביותר בספר מותג זה פלטת הצבעים. הצבעים שתבחרו להשתמש בתהליך המיתוג שלכם צריכים להיות עקביים ולעורר את הרגשות והקשרים שאתם רוצים ליצור עם המותג שלכם. לדוגמה כחול הוא בדרך כל מקושר לאמון ומקצועיות.

  טִיפּוֹגְרַפְיָה

  עוד אלמנטי חשוב בספר המותג הוא הכתב. בשפה המקצועית טִיפּוֹגְרַפְיָה. הגופן שאותו תבחרו צריך להיות בולט, עקבי ומתאים למותג שלכם. הגופן שאותו תבחרו יכול בנוסף לעורר רגשות והקשרים, לדוגמה פונט ממשפחת ה serif לעיתים קרובות מקושר למסורת ואלגנטיות.

  דימויים חזותיים

  דימויים זה עוד אלמנט חשוב בספר המותג. הבחירה בחזות ויזואלי צריכה להיות עקבי עם זהות המותג ולעזור לשכנע להעביר את המסר. זה גם חשוב להבטיח שהתמונות שאתם משתמשים יהיו באיכות גבוהה מאוד ומתאימים לקהל היעד.

  סגנון הדיבור

  סגנון הדיבור הוא עוד מרכיב חשוב במיתוג עסקי. השפה שאתם תשתמשו בתקשורת שלכם ובחומרי השיווק צריכים להיות עקביים ומתאמים למותג.

  סיכום ספר מותג

  הוראות וחוקים המאוגדים תחת מקום אחד ("ספר מותג") הם כלי חשוב כדי לשמור על עקביות במאמצי המיתוג העסקי שלכם. הם יעזרו לשמור על מאמצי המיתוג שלכם עקביים, מלוכדים ומתאמים לקהל היעד. על ידי מעקב אחר אוסף של הוראות מיתוג מוגדרים היטב, אתם יכולים לבנות ולשמר זהות מותג חזקה אשר תעזור להבדיל את עצמכם בשוק ולבנות אמון ואמינות עם הלקוחות.

  דוגמאות

  סט כלים למיתוג עסקי הנקראים "ספר מותג" (Brand Guidelines)
  Image by Freepik
  מיתוג עסקי לדוגמה
  Image by Freepik
  מיתוג עסקי מקצועי דוגמה ב-ספר מותג
  Image by Freepik

  מיתוג העסק שלכם

  אחרי שלמדנו מה זה ספר מותג והחשיבות שלו. אם אתם שואפים להתחיל תהליך של מיתוג. הנכם מוזמנים להיכנס לעמוד העונה על השאלה מה כוללת חבילת מיתוג?

  המשיכו ללמוד על מיתוג עסקי

  כתיבת תגובה